Mladší žáci články

Mladší žáci – Tatran Litovel – HBC Olomouc 1966 28:27 (18:14)

V sobotu 13.10. ráno jsme nastoupili v Litovli k dalšímu zápasu krajské soutěže. V části s osobní obranou jsme byli stále o něco pozadu, ale nutno říct, že laciné góly padaly na obou stranách. Po osobce byl stav 10:7 pro domácí. Podobný průběh měl i zbytek prvního poločasu, který byl vcelku vyrovnaný. Nedařilo se nám bránit nejnebezpečnější hráče soupeře a výsledkem tak bylo 4 brankové poločasové manko. – pokračování…

Mladší žáci – TJ Sokol Centrum Haná A – HBC Olomouc 1966 27:20 (16:10)

V sobotu ráno jsme vyrazili do Kostelce na Hané k zápasu proti domácímu celku Sokol Centrum Haná A. Část s osobní obranou byla vcelku vyrovnaná, na obou stranách v zásadě bez obran. Zápas se rozhodl ve druhé polovině prvního poločasu, která se nám výrazně nepovedla a soupeři jsme věnovali náskok, se kterým už se nám do konce zápasu nepodařilo nic udělat. – pokračování…

Mladší žáci – HBC Olomouc 1966 – SK Žeravice 35:21 (17:13)

V sobotu 29.9.2018 jsme odehráli zápas 2. kola „LOLK mladší žactvo I“ když jsme jako domácí přivítali tým SK Žeravice. Opět se nám příliš nevydařila část s osobní obranou, po které byl stav stav 10:10.  Ve zbytku první půle kluci zlepšili obrannou hru a pomohli i Filipovi B. v bráně, což se odrazilo na průběžném stavu v poločase. Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase. Stále jsme dávali spoustu branek z rychlých protiútoků a zápas tak dovedli k zasloužené výhře.

Sestava a branky: zde

Mladší žáci – DHK Zora Olomouc A – HBC Olomouc 1966 14:24 (8:10)

V sobotu 22.9.2018 jsme nastoupili k zápasu 1. kola „LOLK mladší žactvo I“ v hale DHK Zora proti domácímu týmu. První poločas byl zcela vyrovnaný, lépe řečeno zejména v úvodu osobky děvčata naše borce svým výkonem předčila.  S přibývajícím časem se hra vyrovnala a kluci postupně získávali pevnou půdu pod nohama, což vedlo k překlopení skóre v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme skóre postupně navyšovali. Soupeřky ale hrály celý zápas velmi dobře a konečný výsledek je zejména odrazem naší poměrně slušné hry v obraně podpořené dobrým výkonem obou gólmanů (včetně několika zneškodněných sedmiček).

Sestava a branky zde

Mladší žáci – Přípravné turnaje

Letní přípravu si naše družstvo zpestřilo účastí na 2 přípravných turnajích.

11. ročníku mezinárodního turnaje „Rozhodni se sám“ v Novém Veselí, který se konal v termínu 17.-19.8.2018, jsme se díky prázdninovému termínu zúčastnili se značně prořídlou sestavou. Někteří kluci se spolu na hřišti viděli poprvé a neměli jsme ani brankáře, za které však výborně zaskočil Štěpán. Na turnaji jsme bez porážky vyhráli základní skupinu (porazili jsme týmy ŠKP Bratislava, Sokol Žďár nad Sázavou a Jiskra Havlíčkův Brod). Poté následovala smolná porážka v semifinále se Strakonicemi. V závěrečném zápase o 3. místo se klukům opět podařilo porazit ŠKP Bratislava a po zásluze si odvezli domů první letošní medaile. Vítězem turnaje se stal maďarský tým Kodály Tatabanya, který prošel turnajem bez porážky.