Mladší žáci články

Víkend s házenou – mladší žáci

Družstvo mladších žáků HBC Olomouc se o tomto víkendu zúčastnilo přípravného turnaje v Hranicích a to za účasti dalších 7 družstev z Moravy: TJ Holešov, HC Nový Jičín, Velká Bystřice, Sokol Horka nad Moravou, Cement Hranice, HC Zlín, TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Domácí turnaj 5-tého kola mladších žáků přinesl zlepšení ve výkonu našich hráčů

Na úvod jsme sehráli kvalitní utkáni s Centrem Haná A. Kluci nedali soupeři nic zadarmo, snažili se držet krok a to se jim dařilo hlavně v první půli při osobní obraně. Bohužel někdy stálo štěstí až moc na straně soupeře, kdy kluci místo gólu několikrát trefili tyčku nebo břevno soupeřovy brány. Také Honzík, osamocen v bráně (Richard, náš druhý brankař je zraněný a nějakou dobu potrvá, než se opět postaví do brány) si s danou situací nevěděl moc rady. Naštěstí při druhém zápase se tréma vytratila a právě Honza svými krásnými zákroky v brance družstvo podržel.

Sobotní turnaj mladších žáků

K výsledkům v pořadí 4. turnaje, který proběhl v sobotu 2. října ve Velké Bystřici, asi není nutno se dlouze vyjadřovat. Hodilo by se říci, že tento způsob hry zdá se poněkud nešťastným. Otázka, zda lze s tím plně souhlasit a nechat se znepokojovat obrazem hry a hodnotami skóre.

V pořadí třetí turnaj mladších žáků

Tuto neděli 13. 10. jsme se zúčastnili dalšího turnaje mladších žáků. Pořádajícím oddílem byl TJ Tatran Litovel.

Prvním soupeřem nám byl domácí tým Litovle. Našim cílem bylo potrápit soupeře minimálně v prvním poločase, při osobní obraně. Bohužel se nám to moc nedařilo, soupeř nás přehrával hlavně svou rychlou rozehrávkou, při níž jsme nestačili dostatečně pokrývat hráče soupeře. K tomu se z naší strany přidalo i neproměňovaní jasných gólových šancí. Druhá půle nepřinesla pro nás žádné viditelné zlepšení. Soupeř dále pokračoval v bojovném nasazení, zatímco našim hráčům chyběla odvaha a to hlavně při zakončování z větších vzdáleností, z postů spojek. Do zápasu jsme šli s tím, že není co ztratit, tudíž žádné obavy a strach nebyl na místě. Naopak bylo třeba si zkoušet věci, kterým jsme se na tréninku věnovali a snažit se prověřit si tolik žádoucí střelbu z dálky.

První turnaj nové sezóny mladších žáků

Družstvo mladších žáků nastoupilo do nové sezóny 2019-2020, kterou hrají mládežnické
kluby Olomouckého kraje společně s celky z Moravskoslezského krajem do úvodních zápasů.
Našim prvním soupeřem pro tento turnaj byl pořadatelský klub Centrum Haná A. Druhým
soupeřem nám byl celek SKP Frýdek-Místek A.