Články

HBC Olomouc 1966 – SK Kuřim 27:32 (12:16)

Druhé domácí utkání jsme odehráli s ambiciózním celkem s Kuřimi. Bohužel k němu nemohl kvůli zdravotnímu stavu nastoupit Erik Kašpar a v průběhu zápasu se ukázalo, že to byla citelná ztráta.

HBC Olomouc 1966 – TJ Holešov 27:29 (12:14)

Novou sezónu jsme zahájili domácím utkáním proti celku Holešova, v kterém hrají ostřílení borci prověření extraligou. Domácím borcům se povedl vstup do utkání, kdy si díky poctivé obraně a svižnému přechodu do útoku vypracovali třígólové vedení.

muži SHC Maloměřice Brno B – HBC Olomouc 33:26 (16:12)

První jarní zápas na půdě soupeře jsme odehráli na „Majlontu“ s místním béčkem. Vinou zranění a souběhu zápasů dorostenců a Litovle jsme bohužel nejeli v nejsilnějším složení. Přesto jsme ze začátku s domácím týmem drželi krok, ovšem neproměňování tutovek a dvou sedmiček nás stálo lepší poločasový výsledek než mínus čtyři branky.

Muži doma s Brnem naplno bodovali

 HBC Olomouc – SKKP Brno B 34:18 (17:6)

První jarní zápas jsme odehráli v domácím prostředí s „béčkem“ extraligového celku SKKP Brno. Soupeř přijel oproti prvnímu vzájemnému zápasu bez posil z „áčka“, takže se nám hned dýchalo lépe. Začátek zápasu nám vyšel, po dobré obraně jsme šli 2x do rychlého útoku a ujali se vedení. V následujících 5 – 8 minutách jsme možná až moc chtěli rychle rozhodnout a nedařilo se nám v postupném útoku, ztráceli jsme rychle míče po technických chybách. Naštěstí fungovala slušně obrana a gólmani chytali velmi dobře. Postupně jsme se uklidnili a náš náskok začal narůstat. Mohli jsme si dovolit prostřídat všechny hráče z lavičky a vyzkoušet si sehrání dvojic a trojic hráčů, kteří toho zatím spolu moc neodehráli, snad nám to pomůže v příštích zápasech.

muži Sokol II Prostějov – HBC Olomouc 30:29 (16:14)

K důležitému hanáckému derby jsme zajížděli do Prostějova. Soupeř neponechal nic náhodě, přeložil původní termín ze soboty na neděli, díky čemuž jsme nemohli použít dorostence, kteří se už začali v naší sestavě zabydlovat. Škoda. Trápí nás také nedoléčená zranění některých borců a pracovní vytížení, kvůli kterému se nemohli zúčastnit. Ale i v sestavě, v které jsme do Prostějova přijeli, jsme měli získat body.

muži HBC Olomouc – Sokol Telnice 22:23 (9:11)

Tradiční soupeř z Telnice přijel jako vždy s velkou skupinou fanoušků, a protože i domácí fandové přišli v trochu větším počtu než obvykle, tak bylo o bouřlivou kulisu postaráno. A zápas je určitě nenechal vydechnout. Zvraty ve skóre, protesty na obou stranách, červená karta a nervy drásající koncovka – co víc si může nezaujatý fanoušek házené přát. Těm domácím určitě chybí body, které si naši borci sice zasloužili, ale vlastní nezodpovědností v samém závěru o ně přišli.

Muži vyhráli domácí zápas

muzi2019
HBC Olomouc – Sokol Újezd u Brna   34:27 (14:12)

Ve svém letošním šestém zápase, ve kterém jsme přivítali nováčka soutěže Újezd u Brna, jsme se dočkali třetího vítězství. Nerodilo se lehce, ale bylo určitě zasloužené. Úvod utkání byl ve znamení opatrné hry, obrany nebyly v nejlepší kondici, ale obě mužstva předváděla hru plnou nepřesností, pokažených přihrávek a technických ztrát.