Mladší žáci – Prague Handball Cup 2019

V termínu 18.-21.4.2019 se naši borci zúčastnili házenkářské megaakce, kterou je tradiční Prague Handball Cup. Turnaj se koná v Praze o Velikonocích pravidelně již od roku 1992 a letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 635 týmů z 29 zemí, které sváděly tuhé boje na 44 hřištích ve 37 pražských sportovních halách. V naší věkové kategorii startovalo 90 týmů a naši borci se mezi nimi rozhodně neztratili.

Po čtvrtečním příjezdu do prosluněné Prahy kluci po složení bagáže na ubytovně vyrazili na prohlídku Vyšehradu a po večeři pak do turnajového centra poprvé nasát mimořádnou atmosféru tohoto turnaje. V první hrací den (v pátek) nás čekaly 3 zápasy ve Sportcentru v Radonicích. První soupeř Bischwiller (Fra) byl zcela ideální na rozjezd a po jasné výhře 23:3 jsme s optimismem vyhlíželi soupeře další. Chorvatský tým HC Maksimir Pastela už byl výkonnostně někde jinde, ale kluci po velmi pěkném výkonu vyhráli 22:17. Posledním pátečním soupeřem nám byl tým Českých Budějovic. Výkon v tomto zápase nebyl zcela přesvědčivý, ale stačil na výhru 20:14.

V sobotu ráno nás čekal velmi brzký budíček a přesun do Hostivaře, kde jsme odehráli rozhodující zápas o prvenství ve skupině proti bulharskému týmu HC Polus TM. Zápas jsme měli vcelku pod kontrolou, pouze chybami v závěru jsme si ho zbytečně zdramatizovali, ale důležitou výhru 20:19 jsme nakonec udrželi. Za tento zápas zaslouží kluci velkou pochvalu a to nejen za předvedenou hru, ale i za to jak s klidem zvládli drobné i méně drobné unfair jednání ze strany soupeře během utkání i po jeho skončení. Ve druhém sobotním utkání jsme hráli s týmem Sokol Úvaly, na obou stranách dostali velký prostor hráči z lavičky a zápas skončil naši výhrou 15:12. Následoval přesun na ubytovnu, brzká večeře a potom zasloužená účast vítězů skupiny MD04 na hráčské party v turnajovém centru.

Výkony v základní části jsme si vybojovali postup do hlavní části turnaje, kde už šlo do tuhého. V neděli po snídani jsme vyrazili do Štěrbohol, kde nás jako první čekal souboj se silným francouzským týmem Lille Métropole HBCV, který v ranním zápase porazil HC Dukla Praha I. Zápas to byl zcela vyrovnaný, napínavý … chvíli jsme vedli my, chvíli soupeř. K našim skvěle fandícím rodičům se přidali i borci z Dukly a i přes nepříznivý vývoj ve 2. poločase jsme dokázali zvítězit 17:16. Na rozhodující zápas v boji o postup do osmifinále nás dorazili podpořit i naši dorostenci (za což jim moc děkujeme). Jejich fandění spolu s rodiči nám v Praze proti pražskému týmu vytvořilo zcela domácí prostředí a zápas tak nemohl skončit jinak, než 7. výhrou v řadě, tentokrát 17:15.

Výše popsaná třídenní spanilá jízda našich borců tak vyvrcholila postupem do osmifinále turnaje, na které jsme se přesunuli do Braníka. Naším soupeřem byl tým Sokola Telnice, který už byl nad síly našich unavených hrdinů. Nedokázali jsme si poradit zejména s výraznou výškovou převahou soupeřových spojek a díky slabší pasáži hry v části 1. poločasu jsme nabrali manko, které jsme již ve zbytku zápasu nedokázali dohnat. Kluci výsledek zápasu obrečeli, ale postupně jsme jim dokázali dostat do hlavy to, že dosáhli skvělého úspěchu a rozhodně se nemají za co stydět. (Úvodní foto článku vcelku věrně vystihuje tu směs únavy a zklamání, ale kluci se rychle otřepali 🙂 )

S bilancí 7 výher a 1 prohry a celkovým skóre 148:118 jsme obsadili 9. (-16.) místo z 90 týmů v naší kategorii. Mezi nejlepší střelce v naší kategorii se dostala hned trojice hráčů (Dan, Tom V. a Aleš). Skvělé výkony podávali brankáři i všichni ostatní hráči a ukázali nám, že do budoucna můžeme hledět s optimismem. Všichni účastníci turnaje zaslouží pochvalu za reprezentaci našeho oddílu, za předvedené výkony i za své chování po celou dobu turnaje.

Na závěr, ale rozhodně ne v poslední řadě, patří obrovská pochvala a dík rodičům, kteří s námi strávili celý turnaj (nebo alespoň jeho část) a kluky neúnavně povzbuzovali.

Níže je pár fotek z turnaje … na další stránky galerie je nutno se přepnout 🙂

Více info o turnaji: zde

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *