TJ Sokol Klimkovice – HBC Olomouc 35:28 (16:15)

Zavítali jsme na hřiště Klikmovic a poprvé hráli venku na asfaltu. Dělalo nám problém zpracování míče, na kterém i přes skoro nelepení ulpívaly nečistoty. Nicméně první poločas byl vyrovnaný. Zato v druhém poločase se naši borci rozhodli zničit brankovou konstrukci soupeře. Tolik tyčí bylo snad „za tři utkání“, a klepáky ze zoufalství na asfaltu také skončily na břevně či těsně nad. A na střídání do pole díky marodce byl k dispozici pouze druhý gólman. Honzík si zahrál v poli při krátkých střídání při drobných problémech hráčů a v závěru zápasu po spravedlivé odměně našeho hráče za nesportovní chování.  Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost, kdy i přes únavu a nezvyklý povrch bojovali a vzájemně se hecovali až do konce. Utkání se šesti hráči a dvěma gólmany v nadstavbě soutěže je opravdu náročné.  

 

Zápis utkání

HBC Olomouc – Tatran Litovel 35:36 (18:20)

Víkend před Házenkářským turnajem v Praze jsme přivítali na palubovce soupeře z Litovle. V domácím prostředí jsme potřebovali urvat vítězství, které by nám dávalo ještě možnost pro posun v tabulce mezi horní příčky. Ale nervozita nám svazovala ruce i nohy.  Málo důrazná obrana a zbytečný spěch, k tomu ukvapené akce v útočné činnosti nás stály vítězství.
V plné síle jsme nedokázali posledních osm minut vstřelit branku a soupeř, který udržel kolektivní pojetí zaslouženě vyhrál. Blahopřejeme.

Zápis utkání

Prague handball cup 2022 – starší žáci HBC Olomouc

Družstvo starších žáků HBC Olomouc se po tříleté pomlce mohlo opět účastnit největšího halového turnaje konaného každoročně na velikonoční svátky v Praze.

Účast zahraničních družstev asi nebyla tak velká, jako v předešlé ročníky, ale zato v kvalitě si dozajista nezadala s minulými léty. Dalo by se říct, že zahraniční kluby povětšinou přijeli s výběry, možná i složenými z vícero klubů z daných regionů.

Naši borci, celkem se za HBC Olomouc účastnilo 14 hráčů v kategorii starších žáků, se museli hned na úvod poprat s velice kvalitním Lotyšským celkem. Zkušenost veliká a po ní ještě jedna. Sice na úvod prohry, ale ty do sportu patří …. a poté již zasloužená, toliko očekávaná výhra. Hoši to neměli vůbec lehké, soupeř se vůbec nechtěl z počátku lehce vzdát, takže naši borci museli zabrat a odměnou jim byl skalp německého soupeře, který zdaleka nebyl slabým soupeře, ba naopak. Všichni naši zahraniční soupeři ze základní skupiny byli velice dobře připraveni. Sobotní klání přineslo naopak konfrontaci s českými kluby, přesněji se západočeskými celky. Bohužel jasný cíl – Liberec, byl pro nás velkým vlastním herním zklamáním. Naštěstí, jak se říká, všechno špatné pro něco dobré – kluci se z prohry poučili a v následujícím utkání s týmem z Plzně předvedli krásnou hru, založenou na kvalitní obraně a pevné vůli, jít si za svým cílem. Naše celkové čtvrté místo ve skupině nás zařadilo do turnajového klání skupiny – Playoff B, kde jsme narazili na německý celek Magdeburg a ten nám dovolil jen první poločas, který byl ale ukázkou dvou kvalitních obran. Výsledek poločasu tomu jasně napovídá 2:3. Druhá půle zápasu již byla v režii německého celku. Naši hráči i přes to nedali soupeři nic zadarmo a snažili se být rovnocenným soupeřem až do konce celého zápasu – byť samotný výsledek 6:14 tomu nenasvědčuje, samotný obraz hry byl velice dobrý.

Celkem jsme v průběhu třech herních dní odehráli šest kvalitních zápasů, v rámci kterých kluci porovnali síly s celky, jim běžně nedostupnými a k tomu ještě velice kvalitními. A to je ten podstatný a pádný důvod naší každoroční účasti na tomto skvělém turnaji – možnost zahrát si s kluby, které běžně nepotkáme v průběhu celého roku. Porovnat úroveň, nakouknout do kuchyně jiných házenkářských zemí a poučit se, nabrat nový vítr, energii. Věřím, že každého hráče taková srovnání neskutečně namotivuje a posune dál do další práce. Nemluvě o krásných zážitcích, které mimo zápas můžou všichni účastníci zažít. A to jak se svým vlastním týmem, tak společně napříč všemi celky. Příležitosti k tomu je spousty. V průběhu turnaje jsme i my navštívili něco málo z přehršle nabídky  matičky Prahy a zažili i trochu kultury.

Všechna taková „podujatí“ jsou pro sportovce důležitá, jednak je to odměna za jeho snahu a současně přináší odhodlání a smysl k dalším úsilím. Jsme rádi, že máme možnost se  takového turnaje účastnit a věříme, že i nadále tomu tak bude.

Slavnostních finálových zápasu v kategorii starších žaček a žáků jsme se účastnili jako diváci a mohli tak zhlédnout krásné zápasy o zlato. I tady naší borci nestrádali a jeden náš hráč se zúčastnil v poločase soutěže,  z které vyšel jako vítěz a odvezl si domů na památku věcnou cenu z turnaje.

Na závěr by se slušelo poděkovat všem, kteří jednak takové akce pořádají a současně i těm, kteří umožňují českým klubům se takových velkých projektů účastnit.

S pozdravem HBC Olomouc.

 

HBC Olomouc – HC Zubří B 18:39 (10:20)

V nedělním podvečeru jsem změřili síly s vedoucím celkem ze Zubří. Ogaři předváděli skvělou obranu a pestrý útok. Však také na soupisce měli 7 hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Nám rychlý přístup a přebírání hráčů na obraně chyběl. Pro naše kluky to bylo poučením, sami po utkání rozebírali, že na této činnosti musíme ještě hodně zapracovat. V útočné činnosti nám při důsledné a rychlé obraně soupeře padaly míče a přicházely technické chyby, zvláště při zbytečné zbrklosti. Pokud naši borci udrželi koncentraci a soustředění na správné provádění jednotlivých činností, dokázali se přes obranu prosadit. V samotném zakončení jim však bránili oba skvělí gólmani. Na druhou stranu po přestávce spadly jakési obavy i z našeho gólmana, a Filip v druhém poločase také předvedl několik skvělých zákroků, včetně likvidací rychlých útoků soupeře.

Hráli jsme proti nejlepšímu soupeři naší letošní soutěže. Na rozdíl od utkání v Ledči to kluci nezabalili, bojovali a dřeli na hřišti. Do utkání se zapojila celá lavička. Jsme rádi, že jsme se probojovali do mistrovské nadstavby soutěže, protože pouze utkání s takovými celky nás budou posouvat na vyšší úroveň.

Jsme #HBCOlomouc!!!

SHK Polanka n. Odrou – HBC Olomouc 39:31 (19:14)

V dalším kole nadstavby jsme zamířili do Polanky. Bohužel jsme selhávali v obrané činnosti. Chyběla rychlost a agresivní přístup, tři soupeřovy vysoké spojky střílely z volné ruky. V této činnosti zklamali zejména „druhoročáci“. Bohužel nepomohla ani výraznější domluva o přestávce. V útočné fázi to bylo o poznání lepší, nicméně stejní hráči se občas dopouštěli pod tlakem lajdáckých přihrávek, čehož soupeř využíval k rychlým útokům. Zakončení z proskoku či střelba z větší vzdálenosti, které jsme se věnovali v týdnu v Olšanech, byla minimální. Příjemným prvkem byl herní projev mladého Honzíka. Škoda jen , že jeho šance skončily na konstrukci branky, ale to se někdy přihodí. Máme co zlepšovat. Druhoročákům v minulém týdnu skončily taneční, tak uvidíme jak se po plném tréninkovém týdnu projevíme v neděli, kdy máme doma za soupeře vedoucí tým Zubří. Máme na čem pracovat.

Zápis utkání