Mladší žáci I-dohrávka 1. kola – TJ Tatran Litovel – HBC Olomouc 1966 „A“ 22 : 23 (10 : 13; 8 : 9)

K dohrávce prvního kola letošního ročníku mistrovské soutěže jsme 28.9. opět nastoupili se značně oslabenou sestavou; k absentujícím Davidovi a Filipovi se přidali Tomášové M. a V., ale po nemoci se do sestavy letos poprvé zapojil Marek L. Soupeř byl fyzicky zdatnější, naši kluci zase o trochu rychlejší.

Problémy se objevily již při rozcvičce; klukům padaly balony z rukou, přihrávky byly nepřesné, při rozcvičení brankaře končila většina míčů mimo branku. Podobný obraz měla i hra, která byla více silovým bojem než technickou házenou. Obranné chyby jsme kupili v části osobní obrany, ve standardní hře se naše obrana již zkonsolidovala a příliš průniků soupeři nepovolovala. Pokud jsme stíhali přistupovat a hrát do těla, byla obrana pevná, pokud jsme ji jen stínovali, pak toho soupeř zdatně využíval.
Ani Adam v brance neměl tentokrát svůj den, kromě velmi pěkných zákroků byl opakovaně nesoustředěný a pustil několik zbytečných branek.
Nepřesvědčivé rozcvičení se projevilo v části osobní obrany opakovanými zbytečnými ztrátami míče a celkem pěti neproměněnými čistými náskoky z 6m. Přesto jsme tuto část hry o branku vyhráli, v druhé části jsme dostali soupeře pod tlak a do kabiny jsme šli s tříbrankovým náskokem.
Bohužel jsme ve druhé půli několika obrannými chybami dovolili soupeři vyrovnat a vrátit se tak do utkání a závěr utkání jsme proměnili ve zbytečné drama. Od 14 min. druhé půle jsme začali vždy dorovnávat jednobrankové vedení soupeře a v závěrečných dvou minutách nejprve Dan opět vyrovnal na 22:22 a Tomáš P. 20 sec. Před koncem dosáhl 23. a vítězné branky.
Vítězství to bylo tvrdě vybojované, kluci podali vcelku dobrý výkon na obraně, při přechodu do útoku a v postupném útoky už se nám tolik nedařilo; pokazili jsme spoustu přihrávek i střeleckých pozic, nenacházeli optimální řešení herních situací a nebyli vždy připravení na příjem míče. Přes všechny výtky je vítězství zaslouženě vybojované a kluci se na něm podíleli takto:
Adam (br): jen 21,4% úspěšnost, (-28,0 bodu),
Marek L. 7/1 (74 b.), Tomáš D. 0/0 (1,5 b.), Dan 8/1 (85,0 b.), Tomáš P. 5/0, (26,5 b.), Tomáš L. 0/0 (0 b.), Vilém 1/0 (19,0 b.), Ondra 1/0 (2,0 b.) a Marek Č. 1/0 (51,5 b.).