Mladší žáci I – Házená Velká Bystřice – HBC Olomouc 1966 „A“ 12 : 20 (5 : 9; 4 : 5)

Komentář k tomuto utkání se píše velmi špatně; to nejdůležitější je, že jsme utkání nedohráli bez vážného zranění; i když se jedná o neúmyslné a nezaviněné zranění, nic to nemění na tom, že sportujeme pro zdraví a to se nám v tomto utkání nesplnilo. Po dnešním vážném zranění je do konce sezóny mimo jakékoliv sportovní aktivity Tomáš D. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a návrat do našeho kolektivu.

Samotné utkání jsme nezačali nejlépe, přestože jsme část osobní obrany vyhráli, je nutné si přiznat, že soupeř ji hrál lépe. Na rozdíl od nás využíval ke hře celou plochu hřiště, my jsme ji hráli jak začátečníci, kde míč, tam všichni a s malým pohybem.
Ani ve druhé části první půle jsme (jen s výjimkou Filipa) nepřesvědčili na obraně; nepřistupovali jsme dostatečně rychle a těsně až k útočícím hráčům, ruce jsme si mohli schovat do trenýrek. A při přechodu do útoku i v postupném útoku se opět projevila naše největší slabost; malá rychlost, tvrdost a přesnost přihrávek.
Po domluvě v přestávce jsme přece jen od počátku druhé půle začali více hrát naši charakteristickou hru, soupeře jsme přitlačili a získali jsme až 10 brankový náskok, který soupeř v závěru skorigoval na osmibrankový rozdíl.
Po nevýrazném čtvrtečním výkonu tentokrát opakovaně podržel kluky Adam v brance.
Hráli jsme se soupeřem, který byl papírově slabší a bylo to vidět v první polovině utkání; jestli se kluci neodnaučí podceňovat tzv. slabší soupeře, potom jako družstvo nemůžeme dojít k excelenci.
Tentokrát je výsledek utkání pro nás lichotivější než náš předvedený výkon. 26 obranných chyb a 10 nevynucených ztrát míče svědčí o nepříliš vysoké koncentrovanosti na hru. Rovněž tvořivou chytrou hru jsme (alespoň v 1. poločase) zapomněli v šatně. A opakujeme stále stejné chyby; křídla nenabíhají do prostoru, kde mohou přijmout míč, v prvním poločase zcela zapomněli na náběhy na střed a útočili kličkami na vnější stranu do šatny, spojky po příjmu míče hned klepali o zem a tím ztráceli cenné zlomky sekund potřebných k proskoku; spojková střelba stále pokulhává (1 branka ze 6 střel za 40 min. hry !!!)
Pozitivem zápasu je, že se kluci na hřišti během zápasu vystřídali všichni, že výsledek je lepší než hra, ale to vše nepřevýší to hlavní negativum, nedokončili jsme zápas bez zranění. Na výsledku se kluci podíleli takto:
Adam (br): 50% úspěšnost, 17,5 bodu,
Tomáš M. 4/1 (37,0 b.), Marek L. 3/1 (26,0 b.), Tomáš D. 1/0 (10,0 b.), Filip 3/0 (30,0 b.), Dan 5/1 (36,5 b.), Tomáš P. 0/0, (-6,0 b.), Tomáš L. 0/0 (1,5 b.), Vilém 1/0 (20,5 b.), Ondra 1/0 (3,0 b.) a Marek Č. 2/0 (34,5 b.).