muži HBC Olomouc – Sokol Juliánov 33:22 (15:12)

K prvnímu domácímu zápasu v této sezóně jsme nastupovali v nelehké situaci po vysoké porážce v Ivančicích. Navíc chyběli někteří hráči základní sestavy. Naštěstí dres Olomouce po dlouhé době oblékli bratři Knéblové, ztráty zacelili, a v průběhu zápasu byli skutečnými oporami.

Úvod zápasu byl v naší režii. Trpělivě jsme navyšovali náskok až na rozdíl 5 branek zhruba v polovině 1. poločasu. Potom ovšem došlo k výpadku, kdy jsme ztráceli míče v rychlém útoku, nedávali stoprocentní šance a náskok se rychle ztenčil a dokonce jsme dovolili soupeři vyrovnat. Po time outu, zklidnění hráčů a opětovném dodržování stanovené taktiky se podařilo do konce poločasu opět převzít vedení.

Do druhého poločasu mančaft nastoupil s jasným odhodláním rozhodnout zápas, co nejdříve. A to se skutečně podařilo. Zlepšená obrana a výborný výkon gólmana Malínka nám dávali dostatek možností chodit do rychlých útoků, které jsme na rozdíl od prvního poločasu využívali. Rychle jsme soupeři výrazně odskočili ve skóre a mohli zápas dohrát v klidu. Pochvalu zaslouží nejlepší střelec zápasu David Číhal, který splnil úlohu ostré spojky, skvělý gólman Malínek, který chvílemi přiváděl střelce soupeře k zoufalství, a také „nesmrtelní“ bratři Knéblové, kteří i ve svém věku mnohým předvedli, co je to kvalitní obrana a přehled ve hře. 

Sestava a branky zde