Starší žáci – 3. kolo Žákovské ligy v Plzni

Další kolo Žákovské ligy se uskutečnilo v Plzni dne 16.2.2020 na půdě favorizovaného soupeře a naši hráči nezklamali. Příprava, jakou si hráči zvolil před prvním utkáním, byla příkladná. Pokud takhle budou přistupovat ke každému rozcvičení před zápasem, nemůže se situace špatných vstupů do prvního utkání opakovat.

Prvním soupeřem byla Plzeň. Soupeře jsme překvapili agresivní obranou, a úspěšným zakončováním útoků. V poločase jsme měli uklidňující náskok, který kluky trochu ukolébal. Když se k tomu přidala slabší 5 minutovka, kdy nám to tam prostě nepadalo, soupeř se dostal na kontaktní gól. Kluci se však vrátili ke hře z počátku utkání a dovedli utkání k vítěznému konci.
HBC Olomouc-Talent škoda JS Plzeň 20:19 (14:10)

Vítězné utkání kluky stálo dost sil, ale psychicky to tým nakoplo. Dalším soupeřem byl celek s Třeboně, který do Plzně přijel v sedmi hráčích. Záměrem realizačního týmu bylo odehrát úvodní 10-ti minutovku v základní sestavě a pak nechat hrát zbytek lavičky. To se ale úplně nepovedlo. Chybělo soustředění, důraz na obraně, padaly nám přihrávky. Chtě nechtě se musela opět prostřídávat základní šestka, kterou jsme chtěli nechat po prvním utkání se více regenerovat na soupeře z Ostravy.
HBC Olomouc-TJ Jiskra Třeboň 22:12 (10:6)

Po polední pauze nás čekal druhý těžký soupeř – Sokol Ostrava. Proti soupeři jsme nastoupili se stejně agresivní obranou jako proti Plzni. Navíc nás úvodní části utkání při rychlém útoku nejlepšího střelce soupeře podržel Tonda v brance a naši borci získali psychickou výhodu a soupeř celý zápas dotahoval. Na počátku druhého poločasu se podařilo odskočit na vícebrankový rozdíl, ale díky našemu neproměňování šancí se soupeř opět dotáhl. V závěru zápasu v problematické situaci soupeř urval jednogólové vítězství. Nás mohou velmi mrzet neproměněné šance z pozice pivota při úspěšných zábězích. A jedna z problematických situací prvního poločasu je na našem FB, ať si každý udělá obrázek sám. FB Video
HBC Olomouc-Sokol Ostrava 22:23 (8:8)

V posledním utkání nás čekal Liberec. To jsme již střádali celou lavičku, utkání z Ostravou stálo kluky hodně sil Tohle utkání jsme dovedli zdárně k cíli.
HBC Olomouc-Liberec Handball 24:17 (10:8)

Předvedenou hrou naši borci nezklamali. Přivezli jsme z Plzně 6 bodů, což je vzhledem k předcházející marodce určitě úspěch. Naše střední spojka nastoupila po dvouměsíční pauze po zranění, a tak kromě brankáře Viléma, který zůstal s horečkou doma, jsme byli poprvé v kompletní. Díky videozáznamu si ukážeme chyby i při neproměňování šancí a řádně se připravujeme na další kolo Žákovské ligy.
Budeme bojovat. Jsme jeden tým. Jsme HBC Olomouc.

Tabulka Žákovské ligy