Starší žáci B – HBC Olomouc 1966 B – TJ Sokol Centrum Haná B 25:25 (14:12)

O víkendu pokračovaly vzájemné odvety družstev naší kategorie. Na domácí palubovce jsme přivítali tradičního soupeře z Kostelce a v souboji o první místo v tabulce ztratili první bod v sezóně.

Naši hráči však nastoupili bez zápalu, bez srdíčka, bez přemýšlení –  a s tím jsme se trápili celý zápas. Již v páté minutě jsme prohrávali  0:4. Konečně jsme vstřelili branku, trochu nás to uklidnilo a hra se začala zlepšovat, až na poločasové vedení 14:12. Po změně stran jsme celkem v poklidu odskočili na 4 branky, ale pak se naše hra opět vrátila do počátku prvního poločasu. A soupeř se sám neporazil. Chyběl nám pohyb, nasazení, nedodržovala se taktika, a necelé dvě minuty před koncem jsme prohrávali o dvě branky. Velkou bojovností a nasazením jsme nakonec vydřeli remízu.

Zklamáním byla hra našich dvou nejzkušenějších hráčů. Chyběla jim myšlenka, špatný pohyb, špatné kolektivní pojetí. Dodržování stanovené taktiky jim v tomto utkání také nebylo vlastní.  Pak není divu, že jeden z nich vyšel střelecky naprázdno…..

Naopak zvedli prapor ti nejmladší. Max své obránce přiváděl k zoufalství, a Honza na pivotu zaměstnával soupeře a  vstřelil nádhernou branku. Příjemným zjištěním byl Štěpánovo řízení útočné hry na střední spojce. A že míč je opravdu kulatý může vyprávět Adam – zpočátku se mu nedařilo, odpočinul si a jeho dva klíčové zásahy v závěru utkání týmu výrazně pomohly .

Jsme jeden tým, jsme HBC Olomouc.

Fotogalerii ze zápasu najdete tradičně na klubovém FB profilu zde

Sestava a branky zde