TJ Sokol Újezd u Brna – HBC Olomouc 1966 30:31 (12:16)

Druhé podzimní kolo jsme odehráli v nafukovací hale v Telnici, kde hraje svá domácí utkání celek Újezdu u Brna. Po nešťastné porážce z prvního kola jsme věděli, že znovu prohrát by nebylo dobré.

Do utkání vstoupila obě družstva opatrně. Hrálo se vyrovnaně až do přibližně poloviny poločasu. V těchto minutách jsme ztráceli míče a netrefovali branku, čehož domácí využili k trháku na 10:7. Po time-outu se hráči zklidnili, zpřesnili hru, zkvalitnili obranu a výsledkem bylo několik rychlých útoků a srovnání skóre. Pohoda našim vydržela až do konce poločasu, kvalitní střelbou ze středních vzdáleností a stálým tlakem na soupeře jsme si vypracovali čtyřgólové poločasové vedení.
I ve druhém poločasu se nám dařilo diktovat tempo hry a udržovat solidní náskok 4 – 5 branek. Zlom nastal zhruba v 22.minutě, kdy jsme nejdřív při vlastní přesilovce 2x inkasovali, a potom šli sami do oslabení. Dali jsme soupeři možnost nadechnout se a mohutně dotahovat. Ve vypjaté koncovce se nám nicméně podařilo uhájit nejtěsnější výhru.
V utkání skvěle zahráli dorostenci Kašpar a Filipec. Pro Filipce šlo dokonce o premiéru v mužstvu mužů. Příležitost chytil za pačesy a dokázal, že se s ním musí počítat. Solidní výkon předvedli i oba gólmani. Snad tyto zkušenosti pomůžou našemu mladému celku k dalším výhrám.

Branky: Kašpar 9, Petrtýl, Filipec po 6, Hňátek 4, Hejný 3, Knebl, Slovák, Fedák po 1