Mladší žáci B – HANÁ CUP PROSTĚJOV – 2. MÍSTO

V sobotu 10.2.2018 jsme se zúčastnili turnaje Haná Cup pořádaného TJ Sokol Centrum Haná ve sportovní hale RG a ZŠ na Studentské ulici v Prostějově. Na turnaj jsme odjeli s 10 hráči bez stabilní dvojice brankářů, takže turnaj odchytal Tomáš, který vzhledem k nedoléčené nemoci stejně nemohl hrát. Hned na úvod turnaje nás čekal tým KH Kopřivnice, se kterým jsme se utkali již na lednovém turnaji.

Kluci bojovali, ale vzhledem k fyzickým parametrům hráčů základní sestavy našeho soupeře (i našemu oslabení) to na lepší výsledek než 8:25 nestačilo. Nutno podotknout, že podobný průběh a výsledek měla i všechna další kopřivnická utkání. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Centra Haná. Kluci zápas odmakali a zaslouženě vyhráli 12:9. Následoval zápas proti dalšímu soupeři z naší krajské soutěže Sokolu Kostelec na Hané. Klíčové hráčky soupeře od podzimu opět výrazně vyrostly, ale kluci po dobrém výkonu vyhráli 16:12. Na závěr nás čekalo klíčové utkání v boji o celkové pořadí na turnaji proti Sokolu Trnávka. V zápase jsme soupeři 2x odskočili, ale vlastními chybami jak v útoku tak v obraně jsme klukům z Trnávky vždy umožnili vyrovnat a před koncem utkání jsme i prohrávali. Kluci ale zabojovali a vydřeli konečnou remízu 12:12, která nám zajistila výsledné 2. místo na turnaji.

Naše družstvo na turnaji reprezentovali tito borci:

Tomáš odchytal všechny 4 zápasy, bylo na něm vidět že není brankář, ale dělal co mohl. Obdržel pár lacinějších gólů, ale na druhou stranu přidal i pár nadstandardních zákroků, takže za svůj záskok v bráně určitě zaslouží pochvalu. V průběhu turnaje zaznamenal 4 góly ze sedmiček. V poli nastoupili Štěpán (15 gólů), Max (9), Kuba (9), Lukáš V. (7), Honza T. (3), Pepa (1 – velká gratulace k premiérovému gólu), Lukáš S. (0 – odehrál své první házenkářské minuty), Filip V. (0) a Matěj (0).

Všichni kluci turnaj příkladně odmakali a zaslouží velkou pochvalu.