Mladší žáci – DHK Zora Olomouc A – HBC Olomouc 1966 24:24 (13:12)

První zápas jarní části soutěže jsme předehrávali na půdě Zory Olomouc. Věděli jsme, že soupeř se stabilně zlepšuje a vzájemný duel nebude snadný, což nám následně potvrdilo i samotné měření sil.

Kluci měli jasné pokyny, které se ovšem na hrací ploše nedařilo plnit a výsledkem toho byl i stav v poločase, kdy „do šaten“ jsme odcházeli s jednobrankovým mankem. Ve druhé půli jsme si dokázali vytvořit i dvougólový náskok, který se nám však ve vypjatém závěru nepodařilo udržet a výsledkem byla remíza, kterou si děvčata právem zasloužila.

Pro nás plynou následná poučení pro další práci. Stále pracovat na zlepšení  obranné činnosti, zejména vzájemného zajišťování. Často se nám rovněž stává, že nejsme od začátku zápasu dostatečně koncentrovaní na hru soupeře a v důsledku toho dostáváme zbytečné branky.

V útočné fázi je pak nadále nezbytné a nutné (a stále na tom budeme na trénincích pracovat), aby se aktivně zapojilo co nejvíce kluků, našlo odvahu ke střelbě z dálky či k individuálnímu uvolnění a zakončení, protože pouze se dvěma střelci se zápasy většinou nevyhrávají.

Sestava a branky zde