Starší žáci A – 5.kolo soutěže MSK-OLK – v Kopřivnici

HBC Olomouc „A“- KH Kopřivnice 19 : 30 (9:16)
Proti minulému skvělému kolu byla naše hra jako špatný sen.

Nedařilo se nám nic. Na obraně nám chyběl pohyb nohou a zdravá agresivita, v útoku nám padaly míče a chyběly náběhy. Když k tomu křídla začala střílet na bližší tyč, soupeř nemilosrdně trestal. Na rozdíl od minula měli velmi slabou chvíli i oba gólmani, a celý tým se už z toho nevzpamatoval.

HBC Olomouc „A“ – Tatran Litovel 22:22 (9:11)
Proti tradičnímu soupeři byla viditelná snaha o zlepšení oproti rannímu utkání, ale samotná snaha nestačí. Opět jsme kazili střelbu a byli nedůslední v obraně. Vše vyvrcholilo v druhém poločase. Obrana bez pohybu, zahazování 100%ních gólových šancí včetně sedmimetrového hodu zapříčinila, že jsme ještě minutu před koncem prohrávali o branku. Jasnou brankovou příležitost jsme neproměnili a soupeř si vzal Time-Out. Z posledních sil jsme vsadili na osobní obranu, a Vilém chytil lehkou střelu. Vzhledem k posledním sekundám hodil Dan v poslední naději míč směrem na branku soupeře. Naštěstí pro nás do dráhy hodu vložil ruku jeden ze soupeřových obránců, a tak jsme viděli sekundu před koncem vlastní gól v sítí soupeře. I takový dokáže být sport.

I taková utkání se mohou během sezóny přihodit. Je to sport a míč je kulatý. Je potřeba vzít si z toho poučení, semknout se, a napnout v tréninku všechno úsilí k tomu, aby se tohle už neopakovalo. Zdravě se naštvat a ještě důkladněji máknout. Je to o našich hlavách a přístupu. Žákovská liga se blíží.

Jsme jeden tým, JSME HBC OLOMOUC !!!!

Zápis Kopřivnice

Zápis Litovel