Starší žáci A – přípravný turnaj v Novém Veselí

Starší žáci A po ukončení podzimní části sezóny, hledali přípravný turnaj, který by je co nejvíce prověřil přede nadcházející žákovskou ligou, do které postoupili z I.místa krajské soutěže.

Jelikož jsme nebyli vybráni na turnaj do Rožnova, rádi jsme přijali pozvánku RHC Nového Veselí, který připravil na termín 18.11.2018 turnaj. Vyrazili jsme již 17.11., abychom mohli shlédnout extraligový zápas mezi Novým Veselím a Kopřivnicí. A jsme za to rádi, atmosféra, nasazení, kvalita, prostě utkání, které se hodně povedlo a kluci si z něho mohli odnést krásný zážitek. V neděli již začal turnaj a postupně jsme se utkali s maďarskou Tatabányí, ŠKP Bratislava a RHC Nové Veselí.
Maďarského a slovenskou soupeře jsme přehráli 33:14 a 24:14 a těšili se na zápas a domácími. A bylo se na co koukat. Po dlouhé době jsme narazili na soupeře, který nám stačil technicky, rychlostně, sílou, prostě super utkání. Prošli jsme se krizí, kdy se nedařilo vůbec nic, kupili jsme chyby, ale kluci ukázali svůj charakter a v těžkým chvílích zabrali ti nejzkušenější a zápas zlomili na svoji stranu. Zápas rozhodli maličkosti, např., že Šimon chytl tři náskoky ze šestky a dvě sedmičky, mimořádně kvalitní individuální činnost Pavla Ogouna, výborná obrana Adama Vladaře, důrazné průniky Víťu Hájka a Michala Janoty,střelba ze střední vzdálenosti Adama Přerovského. Zapojili se nakonec všichni nominovaní hráči a jsme rádi, že se všichni i v posledním těžkém utkání dostali na hřiště. Utkání nakonec skončilo naší výhrou 18:12 a teď už se těšíme na I. kolo žákovské ligy.